Duncan Mackintosh, 1810

Name
Duncan /Mackintosh/
Given names
Duncan
Surname
Mackintosh
Also known as
Donnchadh Mac an /Tòisch/
Birth
Note: Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".
Marriage
Occupation
figheadair / breabadair (weaver)
Note: Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".
Birth of a daughter
Note: Rugadh nighean aig Donnchadh Mac an Tòisich, na fhigheadair / bhreabadair, (...ainm-àite mì-leughail) agus aig bean Dhonnchaidh, Caitrìona Camshron san 28mh an t-Samhain agus rachadh a baisteadh anns an dàrna an Dùbhlachd 1832.

Rugadh nighean aig Donnchadh Mac an Tòisich, na fhigheadair / bhreabadair, (...ainm-àite mì-leughail) agus aig bean Dhonnchaidh, Caitrìona Camshron san 28mh an t-Samhain agus rachadh a baisteadh anns an dàrna an Dùbhlachd 1832.

Daughter to Duncan McIntosh, weaver, (...place name unreadable), and his wife Catherine Cameron was born 28th Nov & baptize 2 Dec 1832.

Source: www.scotlandpeople.gov.uk (O.P.R. Births 102/ 00 0030 0168 Kingussie and Insh, County Inverness)

Baptism of a daughter
Note: Rugadh nighean aig Donnchadh Mac an Tòisich, na fhigheadair / bhreabadair, (...ainm-àite mì-leughail) agus aig bean Dhonnchaidh, Caitrìona Camshron, san 28mh an t-Samhain agus rachadh a baisteadh anns an dàrna an Dùbhlachd 1832.

Rugadh nighean aig Donnchadh Mac an Tòisich, na fhigheadair / bhreabadair, (...ainm-àite mì-leughail) agus aig bean Dhonnchaidh, Caitrìona Camshron, san 28mh an t-Samhain agus rachadh a baisteadh anns an dàrna an Dùbhlachd 1832.

Daughter to Duncan McIntosh, weaver, (...place name unreadable), and his wife Catherine Cameron was born 28th Nov & baptize 2 Dec 1832.

Source: www.scotlandpeople.gov.uk (O.P.R. Births 102/ 00 0030 0168 Kingussie and Insh, County Inverness)

Birth of a daughter
1836 (aged 25 years)
Birth of a son
1850 (aged 39 years)
Death of a mother
Death of a wife
Cause: tinneas na stamaige (disease of stomach)
Address
Druim na Callaich no Drumchallaich no Drumchalig no Drumchallach no Drumchalloch
Address
Druim na Callaich no Drumchallaich no Drumchalig no Drumchallach no Drumchalloch
Family with parents
father
mother
17761864
Birth: 1776
Death: November 14, 1864Ceann a' Ghiùthsaich, Sgìre Inbhis Nis (Kingussie, Inverness-shire)
Marriage Marriage
himself
1810
Birth: August 12, 1810 34 Coille-Chuntainn, Am Baile Ùr Sgìre Innis (Killiehuntly, Insh, Inverness-shire)
Family with Catherine Cameron
himself
1810
Birth: August 12, 1810 34 Coille-Chuntainn, Am Baile Ùr Sgìre Innis (Killiehuntly, Insh, Inverness-shire)
wife
18101877
Birth: 1810
Death: June 17, 1877Muileann Dhùn Neachdain (Dunachton Mill )
Marriage MarriageDecember 15, 1831Am Baile Ùr Sgìre Innis
1 year
daughter
1832
Birth: November 28, 1832 22 22 Sgìre Ceann a' Ghiùthsaich agus Am Baile Ùr Sgìre Innis, Inbhir Nis (Parish Kingussie and Insh, County Inverness)
4 years
daughter
1836
Birth: 1836 25 26
15 years
son
Birth
Marriage
Occupation
Address
Birth

Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".

Occupation

Ann an sluagh-chunntas na h-Alba 1861 (fiosrachadh bho www.ancestry.co.uk) thathar a sgrìobhadh gun robh "abt 1820" na "estimated birth year" de Dhonnchaidh Mac an Tòisch. 'S e mearachd a th' ann oir bhiodh e deich bliadhnaichean nas òige na a bhean an uair sin. Bu chòir "abt 1810" a bhith na "estimated birth year".